Sedem šolskih izzivov

Kar je Finska v izobraževanju, je Estonija v uporabi tehnologije v izobraževanju. Rezultat razvoja estonskega kurikula je to, da IKT zadeva vse – od učiteljev razrednega pouka do predmetnih učiteljev. V panelni razpravi boste izvedeli o sedmih izzivih, ki so se jih lotile estonske šole pri vpeljevanju projekta Digitalni preobrat (Digital Turn) (od tehničnega do miselnega preobrata v kurikulu); predstavljene bodo tudi različne vrste odgovornosti, ki jih ima učitelj, ki uporablja in poučuje IKT kompetence (tudi katere so te kompetence in kakšen je proces evalviranja), izvedeli boste nekaj o programih ProgeTiger in Smart Lab, ki običajnemu učitelju dajeta možnost uporabe tehnologije na ustvarjalen in inovativen način, vse do stopnje kodiranja in programiranja.

Birgy Lorenz je menedžerka razvoja informacijsko-komunikacijske tehnologije ter učiteljica na Pelgulinna Gymnasium v Estoniji. Je tudi članica sveta estonske zveze učiteljev informatike. Bila je članica razvojne skupine za pripravo nacionalnega kurikula in promovira estonske primere dobre prakse pri uporabi tehnologije v izobraževanju ne samo v Estoniji, temveč tudi v Tokiu, Madridu, Torontu, Hamburgu, itd.

Birgy Lorenz,

učiteljica in menedžerka, Pelgulinna Gümnaasiumi, Estonija