V jubilejnem 10. letu konference SIRikt, po 10 letih konference MIRK se je izraz SIRikt že dodobra udomačil in postal prepoznaven. Ob tem so mnogi pozabili na izvor kratice SIRikt. Le-ta izhaja iz besedne zveze Splet Izobraževanja in Raziskovanja z IKT in pomeni splet, preplet, mreža in mreženje prispevkov, gradiv, idej, podpore, nasvetov, informacij, priporočil, dobre in obetavne prakse, raziskav, dogodkov in ne nazadnje odnosov in druženja. Zaščitni znak konference je postal tudi kraj njenega izvajanj, Kranjska Gora.

V prispevku 10. let SIRikt-a se bomo z ustvarjalci programov konference in njenimi udeleženci, ob glasovnih tvitih, vsebinsko retrospektivno sprehodili skozi vsa leta konference in se ustavili ob mejnikih, ki so zaznamovali konferenco in s tem tudi IKT izobraževanje v Sloveniji: vse od začetkov portala SIO, videokonferenc,  E-šolstva, predstavitev v obliki NeTičNeMiš (ang. TeachMeet),  Odprta učilnica,  Sejem DajDam itd., pa vse do tem konference in razvoja prispevkov iz prakse ter uporabe družabnih omrežij,  kot so Twitter in Facebook v podporo in za razvoj konference SIRIKT.

Andreja Bačnik, Nives Kreuh, Amela Sambolić Beganović

svetovalke ZRSŠ, Zavod RS za šolstvo