Vesna GrosOsnovna šola Polje

V prispevku bom predstavila tri povsem različna IKT orodja, ki jih aktivno uporabljam z učenci pri pouku angleščšine. Z orodjem Easelly ustvarjamo infografike, Memegenerator je naš prijatelj pri kreiranju t.i. memov, Voicethread pa je spletna aplikacija, s pomočjo katere učenci prepletajo svoj glas, stas in slikovno gradivo, da ustvarjajo zgodbe za vseslovensko tekmovanje iz angleškega jezika v 7. razredu osnovne šole. Učenci se torej prelevijo v IKT ustvarjalce in se med snemanjem, timskim delom in drugačnim načinom učenja zabavajo ter pridobivajo tako nove jezikovne kot IKT veščine. Skozi meme se prelevijo v kritične mislece in filozoraptorje, z njimi dajejo povratne informacije na delo sošolcev, jih oblikujejo v knjižno ali filmsko kritiko ali pa jih uporabijo zgolj kot smešen komentar. Namen moje ustvarjalnice je vsa tri orodja predstaviti in približati učiteljem, pokazati in dokazati, da niso noben bav bav, in da jih lahko vsak začetnik s pomočjo nekaj praktičnih nasvetov začne uporabljati že v nekaj minutah. Priljubljenost pri učencih in zvišanje motivacije sta zagotovljena.